Vdes gazetari dhe redaktori, Ramiz Bala – AGK, shpreh ngushëllime

Prishtinë | 30 Qer 2024 | 13:06 | Nga Ekonomia Online

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka shprehur ngushëllime për vdekjen e gazetarit, Ramiz Bala.

Në telegramin e ngushëllimeve thuhet se me pikëllim të thellë e morën lajmin për vdekjen e gazetarit, Ramiz Bala.

“Bala ka qenë redaktor përgjegjës për kulturë në Radio Televizionin e Prishtinës, si dhe profesor e shkrimtar”.

“Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës u shpreh ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve të gazetarit Bala”, thuhet në telegram.

Të ngjashme