Veseli uron Kadarenë: Përfaqësuesi më elitar dhe promovuesi më i mirë i kulturës shqiptare

Prishtinë | 07 Tet 2020 | 13:35 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka uruar shkrimtarin Ismail Kadare, me rastin e marrjes së  Çmimit Ndërkombëtar Neustadt për Letërsinë për vitin 2020.

Vesli ka thënë se krenohen me suksesit e tij, si përfaqësuesi më elitar dhe promovuesi më i mirë i kulturës shqiptare.

Urimet më të përzemërta për gjeniun e letrave shqiptare, Ismail Kadarenë, me rastin e marrjes së Çmimit Ndërkombëtar…

Gepostet von Kadri Veseli am Mittwoch, 7. Oktober 2020
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme