Vetëm 90 qytetarë u vaksinuan të hënën kundër virusit Covid-19

Prishtinë | 12 Pri 2022 | 15:58 | Nga Ekonomia Online

Vetëm 90 qytetarë u vaksinuar dje kundër virusit Covid-19.

Kjo është bërë e ditur në raportin ditor nga Ministria e Shëndetësisë.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.8823.780 doza të vaksinës.

Ndërkaq 821.117 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Edhe 100.625 qytetarë e kanë marrë dozën e tretë dhe atë përforcuese të vaksinës.

Njoftimi i plotë:

12 Prill 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 90 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.8823.780 doza të vaksinës.

Deri më sot 821.117 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 100.625 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

 Nga 536 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

 Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 39 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.123.

 Në total numri i rasteve aktive është 504.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme