Australia mposht Danimarkën dhe kalon në 1/8 e finales në Kupën e Botës

Prishtinë | 30 Nën 2022 | 18:03 | Nga Ekonomia Online

Australia ka shënuar fitore të rëndësishme kundër Danimarkës, në ndeshjen e tretë dhe të fundit në Grupin D të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin “Al Janoub” përfundoi me rezultatin 1:0.

Golin e fitores për australianët e shënoi Mathew Leckie, në minutën e 60-të.

Australia kalon në 1/8 e finales nga pozita e dytë në grup, me gjashtë pikë të grumbulluara.

Danimarka e mbylli aventurën me 1 pikë dhe si e fundit në grup. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme