Begaj: Familja Jashari, gurthemel i lirisë së Kosovës

Prishtinë | 05 Mar 2023 | 15:12 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj ka përkujtuar 25-vjetorin e rënies heroike të familjes Jashari.

Begaj përmes një shkrimi në Facebook, ka nderuar komandantin legjendar Adem Jashari dhe dëshmorët e lirisë.

“Sot në këtë 25-vjetor të betejës së Prekazit, nderojmë me respekt heroin dhe komandantin legjendar Adem Jasharin, si edhe dëshmorët e lirisë të cilët dhanë jetën në këtë betejë pas tri ditëve rezistencë dhe heroizëm”, ka shkruar Begaj.

Të ngjashme