Bëhet e ditur arsyeja se përse Neymari rinovojë me PSG-në dhe refuzoi rikthimin te Barcelona

Prishtinë | 11 Maj 2021 | 09:10 | Nga Ekonomia Online

Barcelona ka mbetur me atë ndjenjën se ishte përdorur nga Neymar. Pavarësisht përpjekjeve të tyre më të mira për ta bindur atë të kthehet në Camp Nou, braziliani kohët e fundit bëri një rinovimin e kontratës te Paris Saint-Germain deri në vitin 2025.

Katalanasit dërguan përfaqësues në kryeqytetin francez për të biseduar me ish-lojtarin e tyre, por tani duket sikur ai gjithmonë e kërkonte qëndrimin në Parc des Princes.

UOL ka zbuluar se arsyeja kryesore për rinovimin e tij ishte se ai ka besim të plotë në angazhimin e klubit për të investuar në skuadër ndërsa ata vazhdojnë të kërkojnë të triumfojnë në Ligën e Kampionëve. Duke humbur në gjysmëfinalet e këtij sezoni dhe finalen e vitit të kaluar, Neymar është i lumtur me progresin që kanë bërë.

Arsyeja tjetër është financiare. Ai e di që PSG është një nga shumë pak klube që mund të përballojë të paguajë pagën e tij prej 30 milionë eurosh, diçka që Barcelona absolutisht nuk mund ta bëjë.

Neymar dhe familja e tij ishin më se të kënaqur nga oferta e hedhur në tryezë, dhe lojtari tani shpreson që Kylian Mbappe të ndjekë drejtimin e tij dhe të rinovojë gjithashtu. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme