Clinton: Rusët po afrohen, i bëj thirrje Trump-it që të mbrojë Amerikën

Prishtinë | 01 Mar 2018 | 14:06 | Nga

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, ish-kandidatja për president, Hillary Clinton, i bëri thirrje presidentit amerikan Donald Trump që të mbrojë shtetin, transmeton Klan Kosova.

Kjo sipas Clinton, pasi rusët po vijnë edhe më shumë.

“Flas si ish-sekretarja amerikane e Shtetit: rusët edhe më tej po vijnë. Agjencitë tona të inteligjencës inkurajojnë Trump që të veprojë.

A do të vazhdojë ai të injorojë dhe të dorëzohet, apo do të mbrojë shtetin tonë”, ka shkruar Clinton në Twitter.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme