Dita e Flamurit të ShBA-së, uron Haradinaj: Urime Amerikë!

Prishtinë | 14 Qer 2024 | 10:35 | Nga Ekonomia Online

Sot, Shtetet e Bashkuara të Amerikës shënojnë Ditën e Flamurit, duke përkujtuar miratimin e Yjeve dhe Shiritave nga Kongresi i Dytë Kontinental më 14 qershor 1777. 

Me këtë rast, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe popullin amerikan me rastin e Ditë së Flamurit. 

“Urime Dita e Flamurit, Amerikë”, ka uruar Haradinaj.

Të ngjashme