Duken si dy motra! Nënë e bijë në aplikacionin e takimeve, një histori ndryshe

Prishtinë | 08 Dhj 2022 | 20:51 | Nga Ekonomia Online

Ato janë kryefjalë e mediave sociale e jo vetëm. Joleen Diaz dhe vajza e saj Meilani Parks kanë 24 vjet diferencë në moshë – por njerëzit shpesh mendojnë se ato janë motra.

“Unë nuk mendoj se ajo e ka problem,” thotë Diaz, 43 vjeç, për vajzën e saj 19-vjeçare. “Duke u rritur, ajo shpesh dëgjonte njerëz që thoshin se mendonin se isha motra e saj.” Dyshja nga Kalifornia Veriore janë shumë të afërt.

“Unë dhe Meilani nuk kemi shkuar kurrë në klube së bashku”, tregoi Diaz, e cila është mësuese në shkollë fillore, për Jam Press, duke shtuar se as ajo nuk ka në plan të dalë me vajzën e saj në të ardhmen. 

Joleen është një mami beqare pasi u nda me partnerin e saj 13 vjet më parë, me të cilin ruan ende marrëdhënie të mira. Por cili është sekreti i pamjes së saj rinore. “Unë kam pasur gjithmonë një mënyrë jetese të shëndetshme dhe aktive,” thotë Diaz. “Unë pi rrallë alkool. Unë pushoj shumë dhe ha një dietë të ekuilibruar dhe të shëndetshme.”

Diaz gjithashtu i përmbahet rreptësisht rutinës së kujdesit të lëkurës. “Unë kujdesem shumë për lëkurën time dhe çdo ditë e laj fytyrën në mëngjes dhe para se të shkoj në shtrat,” thotë ajo, një regjim që ajo pretendon se e ka filluar kur ishte vetëm 12 ose 13 vjeç. “Mamaja ime dikur blinte Mary Kay dhe unë përdorja fshehurazi produktet e saj për kujdesin e lëkurës“.

Kremi kundër diellit, serumi i vitaminës C dhe një produkt i quajtur tretinoin (ose Retin-A) janë gjithashtu dhurata nga perëndia, thotë ajo. “Unë përdor krem kundër diellit, çdo ditë, edhe në ditët me re dhe me shi,” thotë ajo. Ajo ka përdorur Retin-A për afërsisht një vit e gjysmë dhe ka parë që lëkura e saj është bërë “gjithë e më mirë” me të. “Të kesh lëkurë të pastër të jep besim,” thotë ajo, “edhe në ditët kur nuk dukem më mirë.”

Nënë e bijë janë të dyja në një aplikacione njohjesh dhe rregullisht bashkojnë forcat në daljet e tyre romantike në mënyrë që të miratojnë partnerët e mundshëm të njëri-tjetrit. “Kur dalim me njerëz, ne shpesh shkojmë në bowling, në kinema, shëtitje, në plazh”, tha Diaz për Jam Press. “Meilani më kërkon këshilla për takime gjatë gjithë kohës. Më pëlqen që ajo beson në këshillat që unë jap. Ndjehem sikur ajo është e ekuilibruar në takime dhe jam i kënaqur që përvojat e mia mund ta ndihmojnë atë“.

Të ngjashme