Kjo këngëtare kosovare u martua 15 vjeçe

Prishtinë | 21 Sht 2016 | 09:43 | Nga

U bë bujë e madhe për martesën e dy të miturve; djali nga Malisheva dhe vajza nga Suhareka.

Tërë opinioni u “trondit” nga kurorëzimi me martesë i një dashurie mes dy adoleshentëve që kishte nisur atë para dy vitesh, shkruan Magazina.

Por a keni ditur se edhe një këngëtare shumë e njohur në Kosovë dhe Shqipëri është martuar kur kishte 15 vjet?

Kjo është Alberie Hadergjonaj, vajza nga Deçani e cila u martua me Mentor Mushkolajn sa ishte e mitur. Madje, Alberia e ka treguar me mburrje nëpër intervista, martesën e saj të hershme.

Por këngëtares me pas i ka kushtuar “ngutja” për martesë, sepse qifti janë ndarë tash e sa kohë.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme