Blerand Stavileci: Jam kandidat për drejtor të KEK-ut

Prishtinë | 11 Sht 2018 | 13:09 | Nga

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Blerand Stavileci ka kandiduar për drejtor të KEK-ut.

Këtë Stavileci e ka konfirmuar në një prononcim për lajmi.net.

“Po është e vërtet që kam kandiduar”, ka thënë shkurt ai.

Gjatë ditës së sotme kryetari i kësaj partie, Kadri Veseli e ka komentuar kandidimin e Stavilecit duke thënë se procesi i rekrutimit të pozitave të larta drejtuese në institucionet e Kosovës do synojë dekriminalizimin dhe largimin e njerzëve joprofesional në pozitat vendimmarrëse.

Theksojmë se drejtori i deritanishëm i Korporatës Energjetike të Kosovës, Arben Xhuka ka dhënë dorëheqje para katër muajsh.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme