Sot mot i vranët dhe me shi

Prishtinë | 17 Nën 2022 | 07:42 | Nga Ekonomia Online

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe më dinamik për shkak të prezencës së reshjeve.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se në fushat e temperaturave maksimale do të ketë ulje të lehta, ndërsa në ato të minimaleve parashihet rritje të lehta.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-6m/s.

Të ngjashme