Goli i vitit shënohet në Meksikë, portieri realizon nga 100 metra

Prishtinë | 25 Nën 2019 | 11:00 | Nga Ekonomia Online

Është një moment që shumë portierë nuk preukopohen as të ëndërrojnë sepse është kaq i pamundur, dhe portieri i Chivas, Jose Antonio Rodriguez u emocionua pasi shënoi një gol të bujshëm.

Duke luajtur kundër Veracruz në Liga MX, skuadra e Rodriguez ishte në epërsi 2-1 dhe po zhvilloheshin minutat e fundit të ndeshjes kur topi i goditur nga portieri i Chivas realizoi nga zona e tij në portën e kundërshtarit.

Pasi pa që portieri kundërshtar nuk ishte në vendin e duhur, 27-vjeçari nisi një goditje masive drejt portës të Veracruz dhe megjithë tentimeve për ta ndalur, përpjekja nga 100 metra e Rodriguez arriti të gjente rrugën e saj në pjesën e pasme të rrjetës, transmeton lajmi.net.

Goli, i pari që meksikani kishte shënuar ndonjëherë, siguroi Chivas një fitore të paharrueshme 3-1 dhe rezultoi në festime të çmendura.

Siç shihet nga pamjet, Rodriguez nuk e dinte se çfarë të bënte me veten e tij pasi shënoi dhe ai pranon që shënimi ishte diçka që nuk e kishte menduar kurrë.

CHIVAS@Chivas

⚽️
🔥

¡¿TE LO PERDISTE?! ¡ASÍ FUE EL GOLAZO DE NUESTRO PORTERO @TONORODRIGUEZ1! 17.8K6:14 AM – Nov 24, 2019Twitter Ads info and privacy6,351 people are talking about this