Haradinaj: Katër vjet pushtet të Kurtit, kategoritë e lirisë vazhdimisht janë poshtëruar nga qeveria

Prishtinë | 06 Qer 2024 | 16:07 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se katër vjet pushtet të Kurtit, sipas tij, kategoritë e lirisë vazhdimisht janë poshtëruar nga qeveria.

Ai ka shkruar se Vetëvendosja nuk ka hezituar që për të mos i përfshirë kategoritë e lirisë në pagën minimale, siç tha ai, të bashkojë votat edhe me Listën Serbe.

“Katër vjet pushtet të Kurtit, e kategoritë e lirisë vazhdimisht janë poshtëruar nga qeveria. Vetëvendosje nuk ka hezituar që për të mos i përfshirë kategoritë e lirisë në pagën minimale, të bashkojë votat edhe me Listën Serbe”.

“Nëse Kurti pretendon që vartësit e tij ‘ia kanë pirë duhanin tinez’, atëherë le t’i rrit sot pagat e familjeve të Dëshmorëve e Martirëve, Invalidëve, Veteranëve, Viktimave të dhunës seksuale. Mundësinë dhe buxhetin e mjaftueshëm e ka. Fatkeqësisht, kjo nuk pritet të ndodh, sepse është vet Kurti ai që qëndron pas marrëveshjeve me ‘vendasin’ dhe Listën Serbe”, ka shkruar tutje Haradinaj.

Të ngjashme