Interi etiketon katër trajnerë si pasues të mundshëm të Inzaghit

Prishtinë | 22 Mar 2023 | 09:05 | Nga Ekonomia Online

Interi po konsideron shkarkimin e Simone Inzaghit në verë dhe një nga katër kandidatët e tyre për ta zëvendësuar atë është trajneri aktual i Brighton, Roberto De Zerbi, i cili gjithashtu është lidhur me punën e Tottenham.

Nerazzurrët kanë marrë nëntë humbje në Serie A këtë sezon dhe janë larg liderit të ligës Napoli, duke zhgënjyer drejtuesit e klubit dhe duke ngritur dyshime për përshtatshmërinë e Inzaghit.

Përpara verës, Interi po harton një listë me kandidatët kryesorë për të zëvendësuar Inzaghin, duke marrë në konsideratë një sërë opsionesh interesante.

Sipas gazetës Tuttosport, Interi po mendon të marrë Antonio Conte, Vincenzo Italiano, De Zerbi dhe Thiago Motta.

Të ngjashme