Ish-presidentja Jahjaga mban ligjëratë për pjesëmarrjen e grave në politikë

Prishtinë | 27 Tet 2017 | 08:40 | Nga

Ish presidentja e vendit, Atifete Jahjaga do të mbajë sot një ligjëratë për pjesëmarrjen e grave në politikë.

Ligjërata do të mbahet në fakultetin e Shkencave Politike të Universitetit të Prishtinës, në ora 11:00/

“Në emër të projektit për Decentralizim dhe Përkrahje të Komunave, (DEMOS), të financuar nga Zyra Zvicerane për Bashkëpunim në Kosove dhe implementuar nga HELVETAS Intercooperation, kemi kënaqësinë të ju ftojmë që të merrni pjesë në ligjëratën me temën: Pjesëmarrja e grave në politikë, ku do të ligjëroj ish presidentja e Kosovës, znj. Atifete Jahjaga”, thuhet në njoftim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme