Jep dorëheqje Ministri i Mbrojtes i Ukrainës

Prishtinë | 04 Sht 2023 | 10:44 | Nga Ekonomia Online

Ministri Ukrainas i Mbrojtjes, Oleksii Reznikov i dorëzoi letrën e dorëheqjes kryetarit të parlamentit, këtë e bëri të ditur përmes një postimi në Twitter.

“Unë i kam dorëzuar letrën time të dorëheqjes Ruslan Stefanchuk, Kryetarit të Parlamentit të Ukrainës. Ishte një nder t’i shërbeja popullit ukrainas dhe të punoja për (ushtrinë ukrainase) për 22 muajt e fundit, periudhën më të vështirë të historisë moderne të Ukrainës“, ka shkruar Reznikov.

Reznikov, punoi për ushtrinë ukrainase për 22 muaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme