Kastrati-VV-së: Fytyrën e hajnave e keni, kryehajni është Albin Kurti

Prishtinë | 28 Mar 2024 | 11:41 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti nga radhët e PDK-së, Ardian Kastrati është shprehur se ka me qindra kontrata një burimore ku qeveria ka vjedhur miliona, raporton Ekonomia Onlne.

Kastrati iu ka thënë deputetëve të pozitës se ata nuk guxojnë të flasin pasi sipas tij, e kanë Dejonën dhe i përjashton nga grupi.

“S’keni keni faj që rreni këtu sepse e keni hajnin e madh që nuk është këtu, e hajni i madh me pas pasë ndonjë garë për hajninë kishte me qenë kampion. Ja ku kemi me qindra kontrata një burimore ku keni vjedh miliona, hajnat me hajna , ju po thoni këta që kanë vjedh ma herët janë hajna të këqinjë e na jemi hajna të ndershëm, Martini e Nagipi janë të ndershëm, cilat janë rezultate e këtyre rrenave ju s’guxoni me fol e keni Dejonën, ju përjashton prej grupit, aman mos vini këtu me thanë që jo u vjedhën në të kaluarën, nuk e pash askënd prej juve të del të thotë kjo kontratë nuk është e vërtetë”.

“Këtu të fascionon mënyra se si ju mundoheni me e kamuflu të vërtetën me rrena. Të gjithë e shohin se çfarë hajnie bëhet me kontratat njëburimore dhe jut ë fasciononi se si mundoheni me i mbështjellë të vërtetat me rrena. Ma kujtoni atë fabulën e derrit me lëkurën e qengjit. Kur hin derri me ia vjedh ushqimin qengjave në stallë, dhe e qet një qebe përmbi për mos me u vërejtë, po ai nuk mundet turinjtë me i mlu se i duhet me i shti turinjtë të jashtqitja e vetë dhe pastaj detektohet që është hajni. Edhe ju e keni fytyrën e hajnave, pra kot mundoheni me u mbulu, ju mbeteni hajna. A keni faj që rreni kështu jo, sepse e keni këtu model kryerrencin, kryehajnin sepse kryehajni me pas pase ndonjë olimpiadë për hajni, e kish zanë vendin e parë”, tha Kastrati.

Të ngjashme