Kombëtarja e Kosovës në boks merr pjesë me 2 boksier në Kampionatin Evropian për të rinj Kroaci

Prishtinë | 28 Mar 2024 | 16:38 | Nga Ekonomia Online

Kombëtarja e Kosovës në boks do të merr pjesë me 2 boksier në Kampionatin Evropian për të rinj ( Youth 17/18 vjeçar) në Poreç,Kroaci nga 02-15 prill.

Kosova përfaqesohet me boksierët 57kg.Lumturim Xhoxhaj,71kg.Endrit Jerliu, u.d.i selektorit Musli Zymberi dhe gjyqtari nderkombetar Latif Demolli i cili është ftuar të ndajë drejtësinë.

Në kët turne pritet pjesëmarrja e më se 247 boksierëve nga shtetet Evropiane.

Të ngjashme