Konjufca: Ivanoviq ka qenë kriminel, pa kurrfarë dyshimi

Prishtinë | 19 Jan 2023 | 12:06 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se ndan mendim të njëjtë me kryeministrin Kurti për rastin ish-politikanit serb, Oliver Ivanoviq, por që e quan kriminel, raporton Ekonomia Online.

Konjufca ka thënë se i njëjti ka qenë i dënuar dhe i kualifikuar në kategorinë e kriminelit.

“Jam i mendimit të njëjtë me kryeministrin. Ai që ka qenë gjithmonë, asgjë nuk mund ta ndryshojë biografinë që e ka pasur politike. Përgjegjësia e tij në të gjitha ato dëme që i ka shkaktuar popullit tonë është evidente dhe për atë është dënuar ai. Ai është dënuar dhe kualifikuar me kategorinë e kriminelit, ky është edhe mendimi jonë. Kriminel pa kurrfarë dyshimi”, tha ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme