Kosovë-Andorë, formacionet e mundshme

Prishtinë | 28 Mar 2023 | 14:33 | Nga Ekonomia Online

​Pas barazimit me Izraelin, Kosova e zhvillon sonte ndeshjen e dytë në kuadër të grupit I të kualifikimeve për në Kampionatin Evropian Euro 2024 ku do të ballafaqohet me Andorran në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Synimi i vetëm i “Dardanëve” është fitorja dhe këtë e kanë thënë me zë të lartë edhe trajneri Alain Giresse dhe sulmuesi Vedat Muriqi.

Këto janë formacionet e mundshme:

Kosova: Muric; Vojvoda, Rrahmani, Kryeziu, Paqarada; Celina, Dresevic, Muslija; Zhegrova, Muriqi, Rashica

Andorra: Alvarez; Rubio, Llovera, Alavedra, Garcia; Palau, Vales, Pujol, Cervos; Vieira, Rosa

Të ngjashme