Kufizohuni në këto ushqime nëse doni dhëmb të shëndetshëm

Prishtinë | 30 Sht 2023 | 21:05 | Nga Ekonomia Online

Për fat të keq, në këtë kategori hyjnë edhe ato ushqime që përgjithësisht vlerësohen si të shëndetshme, përveç atyre që janë shumë të shijshme.

Por nëse doni të keni dhëmbë të shëndetshëm, duhet domosdoshmërisht të kufizoheni edhe në konsumin e tyre.

Këto janë ushqimet që duhet t’i konsumoni më rrallë:

Kafe dhe caj

Salcë Soje

Verë e kuqe

Verë e bardhë

Manaferrat

Pijet e gazuara

Turshitë

Të ngjashme