Eliza Hutton thyen heshtjen 28 vjet pas vdekjes së të fejuarit Brandon Lee, pas ngjarjes tragjike

Prishtinë | 26 Tet 2021 | 16:31 | Nga Ekonomia Online

Eliza Hutton është shfaqur për herë të parë që kur i fejuari i saj Brandon Lee vdiq, pas një tjetër vrasje aksidentale që ndodhi javën e kaluar në xhirimet e filmit “Rust”, nga Alec Baldwin.

Brandon vdiq në moshën 28-vjeçare në një aksident të ngjashëm në mars të vitit 1993 në xhirimet e filmit të tij “The Crow”.

Hutton, 57 vjeç, tha për People se aksidenti në setin e filmit Rust në New Mexico që vrau kineasten Halyna Hutchins dhe plagosi regjisorin Joel Souza është një tjetër “tragjedi e evitueshme”.

“Njëzet e tetë vjet më parë, u shpartallova nga tronditja dhe pikëllimi i humbjes së dashurisë së jetës sime, Brandon Lee, në mënyrë kaq të pakuptimtë. Më dhemb zemra përsëri tani për burrin dhe djalin e Halyna Hutchins, dhe për të gjithë ata që janë prekur nga kjo tragjedi e shmangshme”, ka thënë Hutton.

:Unë u bëj thirrje atyre që janë në pozicione të bëjnë ndryshime për të konsideruar alternativa ndaj armëve reale në grupe”, thotë ajo.

Gjithashtu këtë javë, Hutton postoi një foto të saj me Brandon të bërë në Venecia të Italisë, në tetor 1992 kur ata u fejuan.

Të ngjashme