Kylie Jenner dhuron 1 milion euro për maska

Prishtinë | 26 Mar 2020 | 15:55 | Nga Ekonomia Online

Miliarderja më e re, Kylie Jenner, ka bërë mbi 1 miliardë dollarë pasuri falë linjës së saj të famshme të kozmetikës “Kylie Cosmetics”.

E teksa bota ndodhet në një situatë të vështirë të krijuar nga koronavirusi, ajo ka vendosur që t’u vijë në ndihmë mjekëve që po trajtojnë pacientët e diagnostikuar me Covid-19.

Ylli i “Keeping Up With The Kardashians” dhuroi 1 milion dollarë për blerjen e maskave dhe mjeteve mbrojtëse që u duhen mjekëve për të shëruar të sëmurët.

Mamia, e cila asistoi në lindjen e vajzës së saj Stormy, falenderoi Kylie duke thënë: “Jam pa fjalë, sytë e mi janë mbushur me lot gëzimi dhe zemra ime është kapuar nga mirënjohja. Kisha një dëshirë që të mblidheshin maska mbrojtëse për punonjësit tanë të guximshëm të kujdesit shëndetësor dhe ëndrra ime u realizua”.

Të ngjashme