Yjet urojnë formimin e Ushtrisë së Kosovës

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 14:32 | Nga Ekonomia Online

Formimi i Ushtrisë së Kosovës është pritur me entuziazëm nga yjet e skenës.

Kosova po shënon një prej ditëve më të rëndësishme në histori, është dita e formimit të Ushtrisë së Kosovës.

Natyrisht se yjet e muzikës e kanë pritur po ashtu me gëzim të madh formimin e ushtrisë.

“Nëpër borë e nëpër shi, sot Kosova ka ushtri. Lavdi dëshmorëve të rënë në luftë sot, sakrifica u kurorëzua me formimin e ushtrisë dhe ëndrra e gjithë neve u bë realitet. Urime Kosovë dhe gjithë shqiptarëve ku do që ndodhen”, u shpreh Capital T në urimin e tij.

Leonora Jakupi e kujtoi kohën kur ajo i këndoi ushtrisë, e ajo duket e mahnitshme në uniformë.

View this post on Instagram

Kosove urime Ushtria????

A post shared by Leonora Jakupi (@leonorajakupi) on

Ndër yjet që uruan janë edhe këngëtarët Ermal Fejzullahu dhe Blero Muharremi.

I zëshëm ka qenë edhe reperi Gold AG dhe shumë yje të tjera të estradës për këtë ditë të madhe për Kosovën.

View this post on Instagram

Urime Kosova jone e dashtun ?????? #DiorGjenerali ❤️

A post shared by BLERO (@bleromuharremi) on

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme