Largoni mykun nga shtëpia me uthull

Prishtinë | 13 Mar 2023 | 22:05 | Nga Ekonomia Online

Mbajtja e shtëpisë për një kohë të gjatë mbyllur, lagështia dhe mungesa e ajrimit të përditshme janë disa prej shkaqeve që çojnë në shfaqjen e mykut në mjediset e ndryshme të shtëpisë.

Thithja në sasi të mëdha të sporeve të mykut është shumë e dëmshme për shëndetin.

Për të larguar këtë ju duhet të merrni dy filxhana uthull të bardhë i vendosni në një shishe me ujë të nxehtë dhe filloni ta vendosni në pjesën ku ka myk.

Kjo do të largojë mykun nga muret e shtëpisë suaj.

Të ngjashme