Lufta në Kosovë, aktori i njohur së shpejti vjen me një film

Prishtinë | 22 Shk 2024 | 15:41 | Nga Ekonomia Online

Aktori dhe regjisori i njohur amerikan, Louis Mandylor së shpejti do krijojë një film për ngjarjet e luftës në Kosovë në vitet ’90.

Lajmin e kanë bërë të ditur disa burime për gazetën “Reporteri”, sipas të cilave aktori do të udhëtojë drejt Kosovës së bashku me ekipin e tij të xhirimit dhe disa aktorë të tjerë

Është bërë me dije se përveç rolit që do ketë si aktor në këtë film, Louis gjithashtu do të marrë përsipër edhe regjinë e filmit.

Kjo nuk është hera e parë që bëhet pjesë e një filmi që trajton histori të shqiptarëve, pasi aktori ka luajtur një rol në filmin “The Brave”, i cili trajtonte ngjarjet në Lazarat.

Të ngjashme