Ministri Peci pret homologen e tij nga Shqipëria

Prishtinë | 28 Qer 2024 | 13:02 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural i Kosovës, Faton Peci, të premten ka pritur në takim ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural të Shqipërisë, Anila Denaj, raporton Ekonomia Online.

Ministri Peci dhe ministrja Denaj, do të zhvillojnë takim bilateral në objektin e ministrisë dhe pas takimit të dy ministrat do të mbajnë konferencë për media.

Ministrja Denaj është duke qëndruar për vizitë zyrtare në Kosovë dhe gjatë kësaj vizite ajo se bashku me ministrin Peci do t’i vizitojnë disa fermerë në vend.

Të ngjashme