Mos konsumoni shumë banane

Prishtinë | 09 Nën 2022 | 08:40 | Nga Ekonomia Online

Të gjithë thonë që sa më shumë te hash fruta aq më mirë është.

Frutat janë të shëndetshëm dhe mjaft të shijshëm, por çdo gjë e tepruar është e dëmshme.

Disa nga frutat kanë sasi të madhe të sheqerit dhe teprimi i tyre mund të jetë e dëmshme për shëndetin e njeriut.

Shalqiri, limoni dhe boronica janë shumë të mira dhe nuk kanë sheqer. Shalqiri e ka sheqerin natyral prandaj edhe cilësohet si i padëmshëm.

Por konsumimi i tepërt i bananeve dhe ananasit, mund të ju shkaktojnë problem, kanë treguar studimet.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme