Murtezaj: Verifikimi i tatimpaguesve do të shkurtohet nga 6 në 4 vjet

Prishtinë | 05 Dhj 2021 | 12:25 | Nga Ekonomia Online

Drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj, ka konfirmuar se qeveria e Kosovës po e përgatit ndryshimin e ligjit për verifikimin e tatimpaguesve, te pjesa që ka të bëjë me kohën e periudhës së kaluar që duhet kontrolluar.

Murtezaj ishte mysafir në emisionin “Oxygen” në Klan Kosova, të shtunën mbrëma, dhe pjesën ku flet për këto ndryshime mund ta gjeni te minuta 23:40, e videos së bashkëngjitur.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme