14 të vdekur dhe 259 raste pozitive me Covid-19

Prishtinë | 13 Sht 2021 | 14:57 | Nga Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.834 doza të vaksinës kundër Covid-19.
Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1 046 799 doza të vaksinës.

Deri më sot 358 308 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 5 505 testime, 259 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 14 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 870 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 137 452.

Në total numri i rasteve aktive është 17 000.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme