Vetëm pesë pacientë me Covid-19 po trajtohen në spitale

Prishtinë | 05 Pri 2022 | 13:29 | Nga Ekonomia Online

Shërbimi Spitalor, Klinik, Universitar I Kosovës ka njoftuar se vetëm pesë pacientë janë duke u trajtuar për Covid-19 në QKUK dhe spitale të përgjithshme.

Në trajtim janë edhe katër pacientë të negativizuar.

1 pacient është duke marrë trajtim në Spitalin e Gjakovës. Me oksigjeno-terapi  janë  3 pacientë

Njoftimi i plotë:

Pesë pacientë të konfirmuar me Covid-19 po trajtohen në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës. Në trajtim janë edhe  4 pacientë  post-Covid-19.

1 pacient është duke marrë trajtim në Spitalin e Gjakovës. Me oksigjeno-terapi  janë  3 pacientë

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 8 pacientë

Spitali i Gjakovës, 1 pacient

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme