Ahmeti: Duhet të mendohet për pezullimin e kredive

Prishtinë | 14 Mar 2020 | 11:36 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar situatën në vend pas konfirmimit të dy rasteve me Coronavirus.

I pari i Prishtinës, ka deklaruar se qytetarët do ta kuptojnë në ditët e para se nuk është vështirë me qëndruar në shtëpi.

“Ditët e para do ta kuptojmë se nuk është shumë vështirë me qëndru në shtëpi dhe me ju shmang vendeve me shumë njerëz dhe shprehisë me dal pa arsye. Po ashtu do ta kuptojmë se nuk ka mungesë të produkteve”, ka pohuar Ahmeti.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme