Kryeministri Kurti njofton për detyrën e re të Rrahman Ramës pas FSK-së

Prishtinë | 30 Nën 2021 | 18:55 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti përmes një postimi në facebook ka njoftuar se ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrahman Rama, do ta përfaqësojë Kosovën në Qendrën Rajonale të Ndihmës për Verifikimin dhe Zbatimin e Kontrollit të Armëve “Racviac” në Kroaci.

“Komandantit Jashari i dëshiroj punë të mbarë në detyrën e tij të re. Gjenerallejtnant Rrahman Ramën e falënderoi për kontributin e tij dhe po ashtu i dëshiroj suksese në angazhimin e mëtutjeshëm si përfaqësues yni në RACVIAC”, ka shkruar Kurti.

Mund të jetë një imazh i 6 persona dhe njerëz në këmbë

Postimi i plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme