Në 24 orët e fundit mbi 1 mijë e 200 gjoba për shoferë të cilët nuk respektuan rregullat e komunikacionit

Prishtinë | 25 Nën 2021 | 10:24 | Nga Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 57 aksidente trafiku, 19 prej tyre me persona të lënduar kurse 38 me dëme materiale.

Në raportin 24 orësh Policia e Kosovës ka njoftuar se janë shqiptuar shqiptuar edhe 1 mijë e 242 tiketa trafiku për shoferët që nuk kanë respektuar rregullat e komunikacionit, kurse 190 tiketa janë shqiptuar në bazë të ligjit për COVID-19.

Të mërkurën, Policia ka arrestuar edhe 19 persona, ku 11 prej tyre janë dërguar në mbajtje dhe 3 në vuajtje të dënimit. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme