Po transportonte nxënësit e në mënyrë të pasigurt, policia gjobit shoferin dhe i konfiskon targat e automjetit

Prishtinë | 14 Tet 2021 | 15:47 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar se pas pranimit të informatës, nga qytetarët, se nxënësit e një shkolle në Prishtinë, po transportohen në mënyrë të pasigurt për në shkollë, menjëherë ka reaguar Njësiti i Komunikacionit Rrugor.

“Masat ndaj ngasësit të automjetit janë marrë nga zyrtarët kompetent, të cilët përveç gjobës për bartje të pasigurt të pasagjerëve, kanë larguar nga qarkullimi automjetin, si dhe ka konfiskuar targat e automjetit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Gjatë 24 orëve të fundit në Rajonin e Prishtinës, janë shqiptuar mbi 450 gjoba për kundërvajtje të ndryshme në trafik, andaj për sigurinë e të gjithëve në rrugë, kërkojmë nga pjesëmarrësit në trafik që të respektojnë rregullat e trafikut rrugor.

Të ngjashme