Rritje e frikshme e numrit të të infektuarve me Coronavirus në Serbi

Prishtinë | 13 Mar 2020 | 08:46 | Nga Ekonomia Online

Rritje e konsiderueshme e të infektuarve me koronavirus në Serbi.

Ministria e Shëndetësisë në Serbi ka bërë të ditur se është shënuar rritje në numrin e të infektuarve me koronavirus.

Aktualisht në Serbi me koronavirus janë infektuar 31 persona, raportojnë mediat serbe.

Deri në ora 8 të mëngjesit të sotëm në Institutin Torlak janë testuar gjithsejtë 214 persona që janë konsideruar të dyshimtë me simptomat e Coronavirusit.

Nga raportimi i fundit deri sot në ora 8 të mëngjesit janë testuar 29 persona prej të cilëve 7 kanë dalë pozitiv dhe 22 negativ.

Të ngjashme