Shi në Jarinjë, policët po torturohen duke ecur rreth 4 km në këmbë

Prishtinë | 27 Sht 2021 | 21:14 | Nga Ekonomia Online

Janë bërë tetë ditë prej kur serbët po protestojnë në Jarinjë dhe Bernjak për të kundërshtuar vendosjen e masës së reciprocitetit për targat.

Ndërkohë, në Jarinjë ka filluar të bjerë shi, e që Njësisë Speciale do t’iu vështirësohet qëndrimi në këto pika.

E në momentin kur bëhet ndërrimi i policëve, ata detyrohen të ecin deri në katër kilometra, për të hipur në automjetet policore.

Të ngjashme