Ushtria italiane dezinfekton ndërtesat institucionale të Kosovës

Prishtinë | 28 Maj 2020 | 19:44 | Nga Ekonomia Online

Partneriteti i fuqishëm #Itali – #Kosovë kundër #Koronavirus vazhdon në fazën e dytë.

Ekipi i ushtrisë 🇮🇹 dezinfektoi 50 ndërtesa institucionale në 34 lokacione të 🇽🇰 dhe Agjencia Italiane e Bashkëpunimit për Zhvillim AICS Tirana dhuroi shumë pajisje për Klinikën Infektive.

Bashkëpunim i jashtëzakonshëm civil-ushtarak! 🇮🇹🇪🇺🇽🇰
Https://t.co/dhIokjy4Bq
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=169135811309383&id=112949486928016

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme