Zëvendëskryeministrja malazeze takon Kadarenë, shpreh admirimin për librat e poetit

Prishtinë | 04 Qer 2022 | 15:37 | Nga Ekonomia Online

Zëvendëskryeministrja e Malit të Zi, Jovana Maroviq, ka takuar shkrimtarin shqiptar Ismail Kadare.

Maroviq që si duket është lexuese pasionante e krijimtarisë letrare të Kadaresë ka publikuar një fotografi me shkrimtarin gjirokastrit.

“Kam inkuadruar për Kadarenë Plazhin e Madh, Pallatin e Ëndrrave dhe dashurinë për gjithçka ka shkruar”, ka shkruar ajo.

Të ngjashme