Neymar e kërkon Moratan në PSG

Prishtinë | 07 Shk 2018 | 09:15 | Nga

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar, i ka kërkuar drejtuesve të klubit ta transferojnë Alvaro Moratan nga Chelsea gjatë verës, sipas Don Balon.

Marrëdhëniet e Neymarit me Edinson Cavanin janë dëmtuar shumë, sipas mediumit spanjoll, prandaj braziliani ka vendosur se Morata është opsioni më i mirë për ta kompletuar treshen sulmuesve të PSG-së, transmeton Express.

Ai do që me spanjoll dhe Kylian Mbappen ta formojnë treshen sulmuese te gjiganti parisien.

PSG-ja mund ta përfshijë Cavanin në një marrëveshje të mundshme për ta joshur Moratan në Paris.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme