Peci e Denaj vizitojnë “Bodrumin e Vjetër” në Rahovec

Rahovec | 28 Qer 2024 | 15:52 | Nga Diellza Gashi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci bashkë me homologen e tij nga Shqipëria, Anila Denaj, ka vizituar verarinë “Bodrumi i Vjetër”, në Rahovec, raporton Ekonomia Online.

Aty u prit nga drejtori i kësaj verarie, Ruzhdi HaxhiJaha, i cili iu tregoi nga afër koleksionimin e verërave të tij.

Gjatë qëndrimit të tij bashkë me homologen kanë bërë një tur rreth “Bodrumit të Vjetër”, për të parë se si po bëhet procesi i përpunimit të verës.

Të ngjashme