Përplasje mes tifozëve të Llapit dhe Ballkanit, raportohet për disa të arrestuar

Prishtinë | 12 Mar 2023 | 16:00 | Nga Ekonomia Online

Llapi ka mposhtur liderin e tabelës në Superligë, Ballkanin, me rezultat 3-2.

Mirëpo, pas përfundimit të ndeshjes ka pasur përplasje mes tifozëve në Podujevë.

Pas përleshjeve ka intervenuar Policia e Kosovës, me ç’rast ka shoqëruar për në polici dhjetëra tifozë.

IndeksOnline ka provuar të marrë një deklaratë nga Policia e Kosovës, përkitazi me këtë çështje, mirëpo ende nuk janë prononcuar.

Të ngjashme