Personi i arrestuar dje në Prishtinë është basketbollist i skuadrës së njohur (FOTO)

Prishtinë | 07 Maj 2022 | 15:19 | Nga Ekonomia Online

Pas arrestimit të futbollistit të Prishtinës, Otto John, këtë radhë është arrestuar një basketbollist. Saktësisht basketbollisti i klubit të Rahovecit, Makol Mawien.

Mawien dyshohet se ka sulmuar disa persona në Prishtinë, ndërsa i njëjti është arrestuar pas intervenimit nga Policia e Kosovës, por është liruar sot në procedurë të rregullt, raporton Gazeta Metro.

Ai ishte arrestuar për veprat penale vjedhje dhe lëndim trupor.

Lajmi është konfirmuar për Metron, nga Flora Ahmeti zëdhënëse e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës.

Nga faktet që ka mbledhur në rrjetet sociale shihet se basketbollisti ka publikuar fotografi me këpucë të njëjta që është arrestuar dje.

Të ngjashme