Policia e Kosovës godet ngasësit kundërvajtës, konfiskohen 190 motoçikleta në Pejë

Prishtinë | 28 Qer 2024 | 15:34 | Nga Ekonomia Online

Policia e Kosovës ka njoftuar sot se përgjatë muajit qershor në Pejë kanë sekuestruar plotë 190 motoçikleta.

“Drejtoria Rajonale e Policisё nё Pejё, ka hartuar planin operativ “ Motoçiklistët kundërvajtës”, i cili ёshtё realizuar nga Njёsia Rajonale e Komunikacionit Rrugor dhe Stacioni Policor nё Pejё”, thuhet në njoftim.

Policia ka paralajmëruar se aksioni do të vazhdojë edhe në ditët në vijim.

Të ngjashme