Apostolova te Haradinaj dhe Veseli ua dorëzon Raportin e Komisionit Evropian për vitin 2019

Prishtinë | 29 Maj 2019 | 08:16 | Nga Ekonomia Online

Shefja e Zyrës së BE-së në Prishtinë, Natalyia Apostolova, sot do të pritet nga Kryeministri Ramush Haradinaj dhe Kryeparlamentari Kadri Veseli.

Shkas i këtyre takimeve është pranimi i Raportit të Kosovën për vitin 2019 nga Komisioni Evropian.

Pas takimit Haradinaj-Apostolova është paralajmëruar konferencë e përbashkët për media.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme