Haradinaj në Plavë dhe Guci: Edhe ata që falen në xhami apo kishë janë vëllezërit e mi

Prishtinë | 15 Sht 2019 | 17:37 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, sot është takuar me disa shqiptarë të Plavës e Gucisë.

Ai tha se që nga Shkodra deri në Pazar të Ri janë vëllezër shqiptarë pavarësisht nëse falen në xhami apo kishë, njofton Klan Kosova.

“Në takimin vëllazëror sot me malësorët e Plavës e Gucisë. Prej Shkodrës e deri në Pazar të Ri, jemi vëllezër, edhe ata që falen në xhami edhe ata që falen në kishë, janë vëllezërit e mi shqiptarë. 100 për qind Dinjitet”, shkroi Haradinaj në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme