Hoxhaj: Institucionet do të formohen shumë shpejt

Prishtinë | 16 Gus 2017 | 11:43 | Nga Kaltrina Zymberi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka thënë se me 24 gusht do të dalin me propozimin për kryetar të kuvendit dhe me një afat të shpejt edhe për kryeministrin.

Ai ka shtuar se institucionet do të formohen shumë shpejt.

“Arritëm marrëveshje që më 24 gusht të jemi në seancën konstitutive ku do të shpallim kryetarin e Kuvendit dhe me një afat të shkurt kohor edhe qeverinë. Ky vend ka nevojë të ketë konsensus politik dhe të merremi vesh me njëri tjetrin. Kjo është arritje politike dhe unë i falënderoj kolegët”, tha Hoxhaj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme