Komandanti i ri i KFOR-it bën bashkë Thaçin, Kurtin e Haradinajn

Prishtinë | 19 Nën 2019 | 13:22 | Nga Ekonomia Online

Gjeneralmajor Michele Risi u emërua komandant i KFOR-it në Kosovë, e aty u panë Presidenti Hashim Thaçi, Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj dhe lideri i VV’së, Albin Kurti.

Ndërrimi i komandës se KFOR-it ndërmjet komandantit të deritanishëm Lorenzo D’Addario te Michele Risi u bë me një ceremoni solemne.

Gjithashtu ceremoninë e përcollën ambasadori amerikan Philp Kossnet ai britanik Nicolas Abbot si dhe Nataliy Apostolav shefja e zyrës së BE-së në Kosovë.

Ndërkaq vlen të përmendet edhe liderët kosovarë nuk munguan në këtë ceremoni./GM

Të ngjashme