Lajçak në ditën e tretë të vizitës në Kosovë takohet me presidenten Osmani

Prishtinë | 17 Sht 2021 | 10:19 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak në ditën e tretë të vizitës në Kosovës është pritur në takim nga presidentja Vjosa Osmani në zyrën e saj, raporton Ekonomia Online.

Lajçak  po qëndron në Kosovë në përpjekje për të përafruar qëndrimet ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, të cilat në takimin e fundit, ishin shumë larg.

Lajçak është takuar gjatë qëndrimit në Kosovë edhe me përfaqësues të partive politike nga pozita dhe opozita. Nga Kosova ai udhëton për në Beograd. 

Lexo më shumë:

Të ngjashme